Hledat

FAQ

Nákup

Jak najdeme nejbližšího prodejce?

Pokud chcete zjistit, jakého prodejce pouzder pro posuvné dveře máte nejblíž, volejte prosím na telefonní číslo 286 888 913, nebo pište na mail info@eclisse.cz.

Kde můžeme zakoupit příslušenství, náhradní součástky a získat informace o pouzdrech ECLISSE?

Pokud potřebujete poskytnout nějaké informace o pouzdrech, koupit příslušenství nebo náhradní součástky, volejte prosím na telefonní číslo:  286 888 913 nebo pište na mail info@eclisse.cz

Jak zjistím, kolik stojí pouzdro pro posuvné dveře.

Cena pouzdra se liší v závislosti na modelu a rozměru. Informace o cenách pouzder pro posuvné dveře ECLISSE vám poskytneme telefonicky na telefonním čísle 286 888 913  či e-mailem na info@eclisse.cz. Stačí nám sdělit, jaké pouzdro vás zajímá.

Proč stojí některá pouzdra pro posuvné dveře ECLISSE víc než podobné modely jiných značek?

Průměrná cena pouzder pro posuvné dveře ECLISSE je vyšší než průměr na trhu, protože se vyrábí z kvalitnějšího materiálu (přibližně o 30% materiálu navíc) než konkurenční pouzdra. Jsme přesvědčeni, že pevnost pouzdra je  základem jeho kvality.

Jak dlouhé jsou dodací termíny pro dodání pouzder?

Termíny dodání se liší v závislosti od jednotlivých modelů a rozměrů. Standardní modely vedeme skladem nebo je umíme připravit k expedici během 2-5 dní. Exklusivní, atypické a zakázkové pouzdra jsou na objednání s dodacím termínem 8 - 10 týdnů od objednání, uhrazení zálohy a potvrzení technických listů.

Je možné zakoupit si i obloukové pouzdro?

ECLISSE je první společností, která na trh přinesla pouzdra pro posuvné dveře do oblouku. Tento model se nazývá Cirkular a jeho téměř ruční výroba umožňuje přizpůsobit konečný produkt přímo požadavkům zákazníka. 

Mají pouzdra pro posuvné dveře pevné rozměry nebo je možné je upravit i na konkrétní objednávku?

Standardní stavební pouzdra ECLISSE mají rozměry navržené tak, aby mohly být osazené běžnými posuvnými dveřmi české normy. ECLISSE ale nabízí i atypické rozměry pro dveřní křídla do šířky 150cm a do výšky 290cm. Současně provádíme také zkracování pouzder na míru.

Jaká je záruka na výrobky ECLISSE?

Záruka ECLISSE je 12 let a vztahuje se na kovové části pouzdra z pozinkovaného ocelového plechu; dokonalé fungování vozíčků; celistvost kolejnice z anodizované hliníkové slitiny 6060 (10 µm). Více informací o záruce ECLISSE najdete v sekci Záruka. 

Servis a Záruka

Můžeme požádat o katalogy, brožury a jiné informace?

Samozřejmě. Katalogy, brožury, certifikáty nebo jiné materiály vám rádi pošleme. Napište nám na info@eclisse.cz co potřebujete, nebo oslovte naše obchodní zástupce. Materiály můžete také stáhnout na webu www.eclisse.cz v sekci Ke stažení.

Je možné si objednat modely pouzder pro posuvné dveře v jiných velikostech, než v těch, které jsou uvedené v katalogu?

Ano, nabízíme i atypické velikosti pouzder pro dveřní křídla až do šířky 150cm a výšky 290cm. Provádíme také zkracování pouzder na zakázku. Stačí nám naspat, jaký rozměr potřebujete na mail info@eclisse.cz, nebo kontaktujte naše obchodní zástupce, poradí vám. Kontakty najdete na webu.

Poskytuje ECLISSE technickou podporu na stavbě?

Ano, po dohodě můžeme proškolit v montáži pouzder na stavbě, jde-li o větší nebo složitější zakázku. Většinou ale řemeslníci s pouzdry již pracovat umí, nebo jim stačí shlédnout montážní videa, které jsou k nalezení na webu www.eclisse.cz, v sekci Technická podpora. Pouzdra ECLISSE jsou technologicky promyšlená, aby šla snadno namontovat. Stadujte krok po kroku montážní návod, který je součástí každého balení. Montážní návody jsou také ke stažení na webu.

Montáž - interiérové stavební pouzdra

Jaké jsou minimální a maximální rozměry průchodů u pouzder?

Jednokřídlé pouzdro pro posuvné dveře je k dispozici
od šířky průchodu 600 mm do 1500 mm a od výšky 500 mm do 2900 mm. U dvoukřídlého pouzdra může být světlý průchod až 3 m.

V jaké fázi stavby by se mělo pouzdro montovat?

Pouzdra do zdiva se většinou montují, jakmile jsou hotové interiérové příčky a je vymezený stavební otvor, do kterého se pouzdro usadí. Pouzdra je třeba usadit na úroveň "O", tj. dokončené podlahy (rozměr včetně budoucí podlahoviny jako je např. dlažba, koberec). Pokud se pouzdro osadí ještě před vyléváním podlahy, je potřeba ho podezdít. Nad pouzdro je nutné umístit překlad. Následně se celá zeď omítne dle montážního návodu. Není přesně stanované, kdy se má pouzdro montovat, protože jeho instalace nezasahuje do jiných prací, krom stěny do které se pouzdro montuje. Pokud má být stěna ze sádrokartonu, použije se pouzdro do SDK, které se zabuduje přímo do SDK konstrukce a celý komplet se opláští.

Chceme mít osvětlení a vypínače na stěně, do které jsme se rozhodli namontovat pouzdro pro posuvné dveře. Lze to?

Ano, máme na to speciální model LUCE. Přímo na kapsu pouzdra můžete vypínače, světla, termostaty, telefonní kabely apod.Uvnitř kapsy tohoto pouzdra je umístěn kanálek se zemnícím drátem, který izoluje kabeláž od posuvného systému. Tím je přesně vymezeno, kude vede kabeláž a předchází se možnému poškození. Na každé straně pouzdra můžete mít až 5 elektrokrabic.

Po dokončení podlahy a namontování dveří do pouzdra jsme zjistili, že mezi dveřmi a podlahou je mezera. Co v tomto případě dělat?

Tato mezera mezi dveřmi a podlahou může vzniknout kvůli rozdílu ve výšce namontovaného pouzdra a dokončené podlahy. Někdy je pouzdro nesprávně umístěno na cihlách ležících na nedokončené podlaze a nyní je mnohem vyšší než dokončená podlaha.

Pokud dveře snížíte tak, že budou na jedné úrovni s podlahou, nebudou se zasouvat, protože by narazily do cihlového základu. Sériově vyráběné standardní pouzdra mají pro tyto sitauce uvnitř kapsy poddveřní vytahovací plech, který se využívá v případě, že došlo při usazování pouzdra k chybě.

Pokud je nutné vyrovnat rozdíl mezi úrovní čisté podlahy a pouzdrem, plech se jednoduše vytáhne z kapsy.

Vaši přátelé mají posuvné dveře doma, ale stěny pouzdra se vyduly dovnitř a znemožňují posuv dveří. Jak se tomu dá zabránit?

Vyberte si kvalitní pouzdro a řiďte se pokyny v montážním návodu. Pouzdra ECLISSE se vyrábí z těch nejpevnějších materiálů, které předchází riziku jakékoli deformace. Pouzdra běžných velikostí se skládají z 16 horizontálních svislých výztuh, které zaručují ohromnou odolnost vůči bočnímu tlaku a efektivně snižují napětí, které se tvoří při ztvrdnutí omítky.

Navíc silná galvanizovaná struktura plechu (až do tloušťky 1,2 mm), kovová vrchni traverza a zejména strukturovaný kovový plech zvyšují pevnost systému a zajišťují vysokou odolnost.

Chtěli byste použít posuvné dveře v koupelně, ale bojíte se, že vlhkost ovlivní kovovou strukturu pouzdra. Je to možné?

ECLISSE má v nabídce speciální antikorozní pouzdro s třívrstvou ochranou (pozinkování, polyesterová vrstva a epoxidová barva), které je určené zejména pro prostředí s vysokou vlhkostí jako jsou např. sauny a bazény. Navíc odolnost tohoto modelu vůči korozi byla vědecky testována. Pouzdro úspěšně prošlo testem, ve kterém bylo během 240 hodin vystaveno působení slaného postřiku (vlhkost: 95%, 5% NaCl) - pouzdro zůstalo zcela nepoškozené a bez nejmenší stopy oxidace.

Do běžné domácí koupelny ale můžete použít úplně běžné pouzdro a do spodní drážky dveřního křídla umístit hliníkový profil, který pomůže zabránit možným deformacím.

Předěláváme byt a chceme nahradit staré otočné dveře posuvnými, abychom získali více obytného prostoru. Je to možné?

Ano.Můžete vysadit stávající dveře, a u zdených příček vybourat otvor pro kapsu pouzdra. Stavební pouzdro se usazuje na finální podlahovinu. Pouzdro usaďte a  omítněte podle montážního návodu. Se stavebními pouzdry ECLISSE se velmi snadno pracuje. Každý detail je promyšlený, aby byla montáž snadná.

Pokud ale nechcete takový stavební zásach, můžete použít pouzdro do SDK, připevnit ho na stávající stěnu a opláštit sádrokartonem. U této variatny počítejte s tím, že stěna nabyde o tloušťku pouzdra. Po zabudování pouzder nechte průchod zaměřit od dodavatele dveří.

Má se omítka na pouzdro nanášet speciálním způsobem? Máme přidat speciální pryskyřici nebo jiné přísady?

Omítka musí být prováděna ve dvou vrstvách v odstupu přibližně 15 dní. První silná vrstva omítky se nanáší na omítkářskou síť. Je to stejná omítka jak se používá při stavbě cihlové zdi. Druhá povrchová vrstva je stejná jako omítka na ostatních stěnách místnosti. Nevyžaduje žádné speciální přísady.

Co máme udělat, když dveře, které se mají namotat, váží více než 80 kg?

Vyžádejte si speciální kolejnici a posuvné vozíčky pro nosnost 150 kg.

Mohou do stavebních pouzder instalovat dřevěné, laminátové, celoskleněné dveře nebo dveře z hliníku?

Ano. Výrobci dveři vyrábí dveře standardních rozměrů, různých materiálů a provedení, které lze použít do pouzder ECLISSE. Při výběru dveří berte v úvahu tloušťku pouzdra. Třeba celoskleněné dveře se vejdou do každého typu, mají 8/10 mm. Ale do pouzdra ve stěně o tloušťce 10 cm se vejdou jen dveře 4 cm tzn. hladké, profilované nebo se zapuštěným sklem.

Přejete-li si dveře s prosklením a ozdobnou lištičkou, dveře nabydou na tloušťce a je už potřeba mít pouzdro na dokončenou sílu stěny 12,5 cm. Je velmi důležité nezapomínat na vnitřní rozměry pouzdra. 

Mám hotovou podladu a nevím, zda můžu ukotvit pouzdro přímo na ní?

Ano, je to možné. Na dně pouzdra jsou speciální perforované výztuhy, které mohou být ohnuty o 180°, aby mohly být ukotveny do podlahy pomocí šroubů a hmoždinek.

Jaká je minimální tloušťka stěny vyžadována pro zabudování pouzdra?

Pouzdra pro posuvné dveře nahrazují tu část stěny, do které budou zasouvány dveře, a proto se jí musí dokonale přizpůsobit. Pro zděné příčky máme pouzdro na dokončené stěny včetně omítky 100, 108, 125 a 150 mm. Pro sádrokartonovou stěnu jsou možné dvě tloušťky, které se přizpůsobují standardním tloušťkám dokončených sádrokartonových stěn: 100 a 125 mm. Pokud má mít sádrokartonová stěna 150 mm, tak se pouzdro dvakrát opláští.

Montáž - venkovní stavební pouzdra

Jaký je minmální a maximální stavební otvor po pouzdra do exteriéru?

Minimální a maximální rozměry záleží na typu pouzdra.

Pouzdro pro okenice a okenní mříže (Persiana + Inferriata) dodáváme v jednokřídlém provedení od šířky (L) 550 do 1700 mm a od výšky (H) 500 do 2900 mm. Ve dvoukřídlém provedení od šířky (L) 1100 do 3400 mm a od výšky (H) 500 do 2900 mm.

Pouzdra pro venkovní dveře a mříže (Alzante + Inferriata) dodáváme v jednokřídlém provedení od šířky (L) 700 do 1700 mm a od výšky (H) 800 do 2900 mm. Ve dvoukřídlém provedení od šířky (L) 1200 do 3400 mm a od výšky (H) 800 do 2900 mm.

Pouzdra pro samostatné venkovní dveře (Alzante) dodáváme v jednokřídlém provedení od šířky (L) 800 do 2000 mm a od výšky (H) 800 do 2900mm. Ve dvoukřídlém provedení od šířky (L) 1300 do 4000 mm a od výšky (H) 800 do 2900 mm.

Jaká má být tloušťka dokončené stěny pro venkovní pouzdra?

Tloušťka dokončené stěny je součet tloušťky vnitřní a vnější stěny, izolační vrstvy a tloušťky vybraného venkovního pouzdra. Minimální tloušťka, kterou lze použít pro venkovní zeď, je 25 cm + venkovní pouzdro. Tato tloušťka se zvyšuje v závislosti na tloušťce izolace a zvoleném typu zdiva.

Kdy je potřeba začít řešit typ a rozměr venkovního pouzdra?

Už během přípravy projektu budovy.

Co je potřeba brát v úvahu při výběru venkovního pouzdra?

Berte v úvahu typ venkovního stavebního pouzdra a jeho rozměry. Světlý průchod (L a H) a potřebný stavební otvor pro umístění pouzdra. Zohledněte přítomnost jakýchkoli konstrukčních omezení, jako jsou sloupy, instalace, jiné otvory.

Vzhledem k tomu, že venkovní pouzdro musí být umístěno mezi vnějšími a vnitřními stěnami včetně izolace, počítejte s celkovou tloušťkou, tj. součtem těchto rozměrů. 

Existují předdefinované rozměry pro venkovní pouzdra?

Všechny venkovní pouzdra se vyrábí dle rozměru zákazníka v uvedených minimálních a maximálních rozměrech po 5 cm.

Lze do venkovního pouzdra použít více než jedno okenní křídlo?

Ano, můžete kombinovat tři typologie: okenice, okenní mříž, venkovní dveře (Persiana, Inferriata, Alzante). V případě kombinace okenice a okenní mříže se používá jedno pouzdro se dvěmi rovnoběžnými kolejnicemi umístěnými v horní části pouzdra. V případě kombinace venkovních dveří se mříží (Alzante + Inferriata) se používají dvě spojená pouzdra. Toto řešení zaručuje větší vzduchotěsnost a izolaci.

Mohu se následně rozhodnout pro jakýkoli typ okenní výplně?

Ne, venkovní pouzdra jsou konstruována pro dřevěné okenice a venkovní dveře. Použití jiných materiálů (hliník, PVC, jiné) můžete konzultovat s naším technickým oddělením.

Jaká má být tloušťka okenice/ venkovních dveří?

Venkovní dveře 68 mm, okenice a okenní mříže 50 mm.

Jaké jsou u venkovních pouzder hmotnostní limity?

120 kg pro okenní mříž a okenici, pro venkovní dveře rovněž 120 kg.

Je možné nanášet omítku přímo na pouzdro?

ECLISSE doporučuje umístit pouzdro vždy mezi vnější a vnitřní stěnu. Je důležité mít na paměti, že kapsa venkovního pouzdra, je prázdnou konstrukcí a je nezbytné, aby v této oblasti byly dodrženy správné požadavky na tepelnou izolaci. Přímé omítnutí pouzdra znamená vytvoření "tepelného mostu", který může způsobit tvorbu plísní a kondenzace.

Mohu na venkovním pouzdru provádět údržbu?

Ano, všechny venkovní pouzdra jsou vybaveny exklusivním sysytémem, který umožňuje odstranění posuvných vozíčků, bez nutnosti zásahu do zdi.

Má posuvná mříž bezpečnostní zámek?

Ano, okenice od ECLISSE je jeden celistvý rám, který je standardně vybaven systémem, který obsahuje 2 omezovače proti vloupání; zámek má bezpečnostní cylindrický klíč.

Bezpečnost

Chtěli bychom použít pouzdra pro posuvné dveře, ale obáváme se, že by se mohli poškodit, třeba nárazem. Hrozí to?

Ne. ECLISSE vyrábí stavební pouzdra s velmi pevnou konstrukcí. Úspěšny jsme provedli test odolnosti vůči silným nárazům podle normy UNI EN 1629: 2000, který simuluje i nejsilnější náhodné nárazy. Během testu je pytel s hmotností 30 kg kolmo pouštěn z různých výšek proti posuvným dveřím (1000x2100 mm). Stavební pouzdro a jeho příslušenství zůstalo nepoškozené a neobjevily se na nich žádné změny, které by mohly zabránit bezproblémovému otevírání dveří.