Hledat

Pouzdra pro posuvné dveře

Mini průvodce výběrem pouzder pro posuvné dveře.

Zde porozumíte rozdílům mezi různými modely, jak si správně vypočítat rozměry stavebního otvoru a celkové rozměry pouzdra.

Poznejte posuvné dveře od A do Z

Jaký je rozdíl mezi posuvnými dveřmi po stěně a do pouzdra

Výhoda všech posuvných dveří je, že při otevření nepřekáží a nezabírají místo jako dveře otočné. Instalace posuvných dveří po stěně nevyžaduje velký stavební zásah, stále dveře stále zbytečně zabírají místo na jedné straně stěny, kam se při otevření posouvají. Posuvné dveře do pouzdra celé zmizí ve zdi a prostor okolo dveřního průchodu je otevřený a volný. To může být podstatné třeba pro možné umístění nábytku. Obzvláště malé místnosti získají možnost využití okolního prostoru.

Posuvné dveře

Pouzdro pro posuvné dveře: co to je a jak funguje

Detaily o kovové konstrukci speciálně navržené pro zdi a sádrokartonové příčky.

Stavební pouzdro pro posuvné dveře je kovová konstrukce, která umožňuje, aby se posuné interiérové dveře zasouvaly do zdi (zděné nebo sádrokartonové). Tento systém nazývame zjednodušně pouzdro, ale můžete se stakat také s termínem rám nebo kapsa pro posuvné dveře. Pouzdro se skládá z kapsy pro dveře, horní kolejnice a dorazového dílu.

Pouzdro, které má být považováno za kvalitní produkt, musí splňovat určité požadavky na spolehlivost a dobu použitelnosti.

  • Pevnost: pouzdro musí být stejně odolné jako stěna a musí umožňovat jeho údržbu bez ovlivnění stěny;
  • Plynulost a lehkost v pohybu dveří: vozíky a kolejnice musí umožňovat plynulý pohyb a musí mít možnost snadné instalace náhrady v případě poškození;
  • Záruka posuvného systému dveří bez ohýbání plechu tvoří pomocný rám, což by mohlo způsobit potíže při posuvu dveří;
  • Nevytváří trhliny v omítce: je to nedílná součást stěny, konstrukce pouzdra nesmí měnit vzhled a konzistenci stěny;
  • Snadná instalace a údržba: pouzdro, které lze snadno sestavit a nainstalovat i bez odborného personálu a chrání produkt v prúběhu času. Dúvodem je, že veškeré údržbářské práce nebo instalace příslušenství v pozdější době musí být možné bez ovlivnění struktury stěny.


Téměř 30 let výzkumu vedlo k vývoji produktu, který má následující vlastnosti:

Odnímatelná kolejnice ECLISSE

Odnímatelná kolejnice

Klid a žádný stres s pozdějšími úpravami

Všechna pouzdra ECLISSE mají odnímatelnou kolejnici. Díky tomu ji lze lehce i po zabudování pouzdra vyndat a provádět různé úpravy, třeba přenastavit koncový doraz, přidat příslušenství, apod.
 

Sledujte video

Nosné vozíčky ECLISSE

Nosné vozíčky

Plynulý posuv

Standardně dodáváme všem pouzdrům pojezdové vozíčky s nosností 100 kg. Vozíčky mají kuličková ložiska: jsou bezúdržbové, bezproblémové.
Pro těžší dveře dodáváme i vozíčky s nosností 150 kg

Objevte naše certifikace

Rozpěra k vyrovnání pouzdra ECLISSE

Rozpěra k vyrovnání pouzdra

Vždy dokonale vyrovnané

Montážní rozpěra slouží k vyrovnání pouzdra a vymezení šířky průchodu. U vybraných výrobků je navíc uvnitř pouzdra uložena delší a robustnější pozinkovaná rozpěra, která se jednoduše vytáhne a připevní na protilehlou stojinu.

Objevte výhody

Vypočítejte si rozměry posuvných dveří

Aby byly správně vypočteny rozměry posuvných dveří, je třeba především porozumět rozdílu mezi dveřním otvorem (nebo průchodem) a stavebním otvorem.

Dveřní otvor je čistý finální průchod daný šířkou od obložky a obložce a výškou od nadpraží k hotové podlaze. Standardem v ČR jsou dveře šířky 60, 70 až 110 cm na výšku 197 cm. Standardní pouzdra pro ČR jsou dodávána v rozměrech pro standardní české rozměry. Vyrábíme ale také pouzdra atypická od šířky 60 do 200 cm a do výšky 50 do 300 cm.

Stavební otvor je určen velikostí konkrétního pouzdra. Jde o celkovou šířku pouzdra "C" (tj. kapsa včetně kolejnice a profilů) a celkovou výšku pouzdra (počítáno od čisté podlahy po vršk držáku kolejnice). U pouzder do zdiva je nutno připočítat rezervu pro ukotvení.

Dveřní otvor je čistý

Šířka a výška otvoru dveří se měří od ostění k ostění.

Stavební otvor se rozumí místo

Stavební otvor se rozumí místo, kde bude umístěno pouzdro

Typy pouzder pro posuvné dveře

Výběr správného modelu stavebního pouzdra není obtížné, ale je třeba zohlednit některé klíčové faktory.
Ty zahrnují: typ dveří, druh otvírání, stavební materiál stěn a plánovaný design místnosti.

  • Typ dveří: s obložkou nebo bez obložky. Obložkou se rozumí ostění neboli obložení průchodu. Obložka může být dřevěná, kovová nebo tam nemusí být žádná. Pokud vám vyhovují dveře s obložkou, jde o klasickou variantu. Pokud preferujete více čisté linie, mluvíme o bezobložkových pouzdrech. Naše nejnovější kolekce obsahuje také dveře se zalícovanou obložkou v jedné rovině se zdí.

 

Pouzdra pro posuvné dveře s obložkou

Pouzdra pro posuvné dveře s obložkou

Nadčasová klasika

Klasická obložková řada obsahuje různorodé modely pouzder, které vyřešní prostorově úsporné interiérové nápady i požadavky na extra velké průchody.
Vyberte si ideální řešení pro klasické posuvné dveře s obložkami.
 

Objevte Classic Collection

Pouzdra pro posuvné a otočné dveře bez obložek

Pouzdra pro posuvné a otočné dveře bez obložek

Minimalistický efekt

Posuvné i otočné dveře integrované do stěny, až téměř neviditelné. Všechna řešení pro bezobložková pouzdra a skryté zárubně.
Posuvné a otočné dveře se zalícovaou obložkou, bez jakéhokoliv přerušení.

 

Objevte Syntesis® Collection

Současná klasika

Posuvné a otočné dveře se zalícovanou obložkou, bez jakéhokoliv přerušení

Současná klasika

Systém pro posuvné a otočné dveře, které jsou i s obložkou integrované ve stěně. Nic nevyčnívá, linie jsou čisté bez jakéhokoliv přerušení. Není vidět žádná tloušťka, která by vykreslovala objem či definovala jednotlivá pole a ohraničovala prostor.

Objevte Shodō Collection

  • Typy pouzder. Stavební pouzdra jsou schopná se přizpůsobit velmi odlišným potřebám a požadavkům. Přestože jsou mimořádně oceněna díky své úsporné funkci, jsou i vynikajícím řešením k diskrétnímu oddělení prostorů, šatních skříní a různých místností. Při výběru většího rozměru pouzdra spoluvytváří moderní a designové prostředí, které dle potřeby přeměňují na velký otevřený prostor. S posuvnými dveřmi máte možnost využít i velmi netradiční řešení. Jedná se o obloukové dveře nebo teleskopické dveře o šířce až 4 metry. Také se vám může hodit kombinace posuvně-otočných dveří, což je takový kompromis, kdy polovina dveří je posuvná do pouzdra a polovina otočná. Je to ideální řešení pro bytové situace, kde není tak velký prostor pro celé pouzdro. Pro každé přání existuje konkrétní model pouzder.

 

Pouzdro pro posuvné dveře Teleskop

Posuvné dveře Teleskop

Dveřní průchod až 5 m

Tento systém umožňuje, aby se dvoje posuvné dveře zasouvaly teleskopicky do jednoho pouzdra.
Tímto řešením lze dosáhnout extrémně velkých průchodů.
 

Dveře Teleskop

Pouzdro pro posuvné dveře Cirkulár

Pouzdro pro posuvné dveře Cirkulár

Popusťe uzdu své fantazii

Přáli jste si někdy obloukové dveře? S ECLISSE si můžete dopřát obloukové dveře, které se posouvají do zdi. Máme na to speciální pouzdro v jednokřídlém a dvoukřídlém provedení.

Dveře Cirkulár

Pouzdro pro posuvné dveře Luce

Pouzdro pro posuvné dveře Luce

A je tu světlo

Mnoho našich zákazníků mělo požadavek, aby šlo na pouzdro umístit zásuvky, světla a vypínače. Proto jsme vyvinuli řadu pouzder LUCE.
 

Dveře Luce

  • Pouzdra podle materiálu stěny. ECLISSE vyvinula všechny modely pouzder va variantě do zděné stěny a do sádrokartonové příčky. Zde jsou hlavní rozdíly mezi nimi. Kapsa pouzdro pro omítání je tvořena vyztuženými vodorovnými a svislými profily, na kterých jsou bez svařování upevněné bodově vyztužené plechy překryté omítkářským sítem. Struktura pouzdra je velmi pevná a dobře drží omítka. Zatímco otevřená struktura pouzdra do sádrokartonu umožňuje snadné opláštění SDK deskami.

Pouzdra pro posuvné dveře do sádrokartonu

V případě sádrokartonových stěn je otevřená struktura pouzder do SDK vizuálně velmi podobná sádrokartonovému rastru a dobře na něj navazuje, což usnadňuje opláštění pouzder.

Nesmontovaná verze pouzder do sádrokartonu, tzv. KIT je užitečná pro své rozměry. Balení snadno přenesete, převezete i uskladníte. Jedna paleta pouzder o 77 kusech zabere jeden metr čtvereční. Navíc je pouzdro je variabilně sestavitelné na dokončenou tloušťku 10 nebo 12,5 cm.

Pouzdro do sádrokartonu s otevřenou strukturou má schopnost vydržet o 20% více bočního ohýbání, než jiné podobné konstrukce na současném trhu *.
Zesílené svislé výztuhy, spojené s vodorovnými profily, spolu tvoří konstrukci mnohem pevnější než pouzdro vyrobené z jednoho kusu plechu.

* viz. interní laboratorní testy prováděné na různých ekvivalentních konstrukcích.

Pouzdra pro posuvné dveře do sádrokartonu
Zesílené omega profily ECLISSE

Zesílené omega profily

Speciálně profilované příčné výztuhy z pozinkovaného plechu tl. 0,7 mm poskytují odolní vnitřní prostor pro bezpečné vedení dveřního křídla.

 

Svislé výztuhy ECLISSE

12 Svislé výztuhy

Svislé výztuhy jsou vyrobeny ze zesílené oceli (1,2 mm) a jsou speciálně vyztužené, aby odolaly vertikálním tlakům.

Vrchní kovová traverza ECLISSE

Vrchní kovová traverza

Je navržena tak, aby zvýšila rezistenci případných tlaků.

Pouzdra pro posuvné dveře do zdiva

Pouzdra ECLISSE do zdiva mají velmi pevnou a odolnou konstrukci, díky originálnímu, technickému řešení. Standardní pouzdro (průchod 800x2100 mm) váží v tomto případě více než 40 kilogramů.

Pouzdra pro posuvné dveře do zdiva
Profilovaný plech

Profilovaný plech

Pouzdra ECLISSE mají vysokou pevnost a tuhost. Používáme speciálné, bodově profilované plech o síle cca 0,7 mm.

Omítkářská síť ECLISSE

Omítkářská síť

Omítkářská síť má málá oka (50x25 mm). Přesah sítě na stěnu zamezuje praskání omítky. Omítkářská síť je vyrobena z vroubkovaného drátu, což výrazně zlepšuje přilnavost sítě mezi pouzdrem a omítkou.

Vodorovné výztužné profily

16 vodorovné výztužné profily

Konstrukci pouzdra tvoří 16 vodorovných výztužných profilů, navazujících na profilovaný plech, ke kterým je bez svařování připevněna omítkářská síť. Díky tomu mají pouzdra potřebnou pevnost a rezistenci.